İTFAİYECİLER ARTIK DAHA GÖRÜNÜR OLDU!

İTFAİYECİLER ARTIK DAHA GÖRÜNÜR OLDU!

Yıllardır ışıkta parlayan, reflektif şeritlere sahip elbise ve eldivenler kullanılıyordu. Bazı kask üreticileri, fotolüminesans (photoluminescence) özellikli ürünlerini itfaiye personellerine sunmuştu. Günümüzde kaskların yanı sıra başta itfaiyeci elbiseleri ve itfaiyeci eldivenlerinde de kullanılan bir özellik haline geldi.

İtfaiye personelleri, 7 gün 24 saat her türlü acil durumlara hazırlıklıdır. İtfaiye dendiği zaman akla önce yangın gelir ve yangınlara müdahale esnasında ekip halinde çalışmak önem taşır. Ekip olarak çalışmanın en önemli artılarından biriside olumsuz bir durum yaşandığı takdirde personelin tam konumunu bulabilmektir. Bu nedenle, itfaiyecilerin yanı sıra diğer acil durum personellerinin de bu özellikte kişisel koruyucu donanımlara sahip olmaları önem taşır.

Ülkemizin önde gelen ve kişisel koruyucu donanımlar konusunda en yenilikçi üreticisi olan Kıvanç Group, yılların verdiği bilgi, birikim ve yaptıkları ar-ge çalışmaları ile daima son kullanıcıya yani başta itfaiye personelleri ve arama kurtarma personellerine her zaman en güvenli, en konforlu ve en şık kişisel koruyucu donanımları üretiyorlar. Bu konuda en son çıkarmış oldukları 3 elbisede; Alexus, Maximus ve Optimus itfaiyeci elbiselerinde ve Sekur itfaiyeci eldivenlerinde kullanmışlardır. İtfaiyeci elbiselerinin yanı sıra; arama kurtarma elbiseleri, orman yangınlarına müdahale elbiselerinde de bu özellik kullanılmaktadır. Karanlıkta parlama özelliğine sahip fotolüminesan şeritler (karanlıkta siluetin görünmesini sağlar. 200 metrelik bir uzaklıkta bile görünebilir, gün ışığında 5 dakikada, kapalı ortamdaki floresan ışığı altında ise sadece 10 dakikada şarj olur. Şarj edildikten sonra 8 saate kadar görülebilme özelliğini korur).

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir